KHYD'nin Eğitim Sohbetleri Sürüyor - Tuzla (25.11.2011)

  • Kanser Hastalarına Yardım Derneği katkılarıyla Kansere Karşı Farkındalık ve Toplumu Bilinçlendirme seminerleri dizisinin altıncısı Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar tarafından Tuzla’da yapıldı. 

    Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin tanıtımı, amacı ve aktiviteleri hakkında bilgilerle başlayan seminer, Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar’ın sunumu ile devam etti. Katılımın yoğun olduğu seminerde, kanser türlerinin ülkemizde ve dünyada görülme sıklıkları hakkında bilgiler verildi. Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar, kanser hastalığının tanımını, oluşum mekanizmasını, belirtilerini, en sıklıkla görülen kanser türleri, görülme sıklığı, nedenleri, belirtileri ve erken tanı yönünden neler yapılması gerektiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konulardaki bilgileri ve hastalıktan korunma yöntemlerini aktardı. Kanser hastalığını erken tespit etmede bireyin önce kendi vücudunu tanıması için yapılması gerekenleri ve erken teşhisin sağlıklı yaşam şartlarını tekrar kazanmayı artırdığını ifade etti. Düzenlenen seminer, bilinçlendirici broşürlerin dağıtılması ile katılımcıların soru ve cevaplarının ardından son buldu.

    Kanser Hastalarına Yardım Derneği Tuzla Bölge Sorumlusu Meliha Önder, yapılan bilgilendirme seminerinin önemine değinerek katkıları için Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar’a teşekkür etti.

     

    388260_316635898348863_300904_n