“Kanser Konusunda Toplumu Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi”

  • Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği İşbirliğiyle Organize Edilen, “Kanser Konusunda Toplumu Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi” Çalışmaları Kapsamında Köy Kadın Kurslarında Bilinçlendirme ve Farkındalık Seminer Programları Devam Ediyor. 
    Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği ortak organizasyonu ile 15.03.2013 Cuma günü ; Atatürk Meslek Lisesi bünyesinde Köy Kadın Kurslarına katılan bayanlara yönelik olarak bayanlar arasında en sıklıkla görülen kanser türlerinden “Meme ve Rahim Ağzı Kanseri” konularındaki sürekli eğitim ve farkındalık bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
    Bu kapsamda Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar’ın anlatımı ile bayanlara multivizyon eşliğinde görsel sunum ve bilinçlendirici broşürlerle yazılı bilgiler sunulmuştur. Bayanlarımıza meme kanseri, erken tanının önemi ve meme kanserinin erken tanısında ilk ve önemli bir adım olan kendi kendine meme taramaları konusunda bilgiler verilmiştir. Kendi kendine meme taramasındaki uygulamalar özel maket üzerinden aktarılmaya çalışılmıştır.

     

    283243_582621138417003_2013408562_n