“Kanser Hastalığında Erken Tanının Önemi” Konulu Farkındalık Semineri “Vadili” Bölgesinde Gerçekleştirildi...

  • Vadili Belediyesi ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) Ortak Projesiyle Organize Edilen, “Kanser Konusunda Toplumu Bilinçlendirme ve Farkındalık Eğitim Projesi” Çalışmaları Kapsamında, Vadili Bölgesinde İkamet Eden Erişkinlere Yönelik “Kanserde Erken Tanının Önemi” Konulu Bilinçlendirme ve Farkındalık Seminer Programı Gerçekleştirildi...
    Vadili Belediyesi ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) ortak projesiyle Vadili bölgesinde ikamet eden kadın ve erkeklere yönelik “Kanser Hastalığında Erken Tanının Önemi” konulu farkındalık ve bilinçlendirme semineri Vadili Belediyesi nin ev sahipliğinde Vadili Köy Kahvesinde gerçekleştirildi... Seminer programının başında Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan bir giriş konuşması yaparak özellikle kanser gibi zamanla yarışan bir hastalıkta erken tanının önemli olduğunu ve bunun için de kişilerin bilinçlendirilmesi ve toplumda farkındalığın yaratılması gerektiğini belirtti. Kanser Hastalarına Yardım Derneği ve Vadili Belediyesi olarak Vadili Bölgesinde başlatılan bu ilk proje çalışmasından duyulan memnuniyeti belirtirken katılımıyla, desteğiyle katkı koyan herkese teşekkürlerini iletti.
    Vadili bölgesinde gerçekleştirilen farkındalık seminerinde kadınlarda en sıklıkla görülen kanser türlerinden başta “Meme ve Rahim Ağzı Kanserleri” olmak üzere erken tanısı ve korunulabilmesi mümkün diğer kanseri türlerinden olan “Akciğer Kanser, Bağırsak Kanseri, Rahim Kanseri, Cilt Kanseri, Mide Kanseri, Yumurtalık Kanseri, Mesane Kanseri ve Tiroid Kanseri” konularındaki güncel bilgiler de paylaşıldı. Ayrıca, farkındalık semineri programına katılan erkeklere yönelik de erkekler arasında sıklıkla görülen, erken tanısı ve korunulabilmesi mümkün kanser türlerinden “Prostat Kanseri, Testis Kanseri, Akciğer Kanseri, Bağırsak Kanseri, Cilt Kanseri, Mide Kanseri, Mesane Kanseri, ender de olsa görülme riski olan Tiroid Kanseri ve Meme Kanseri” konularında da bilgiler aktarıldı. Program kapsamında kadın ve erkeklerde kanser hastalığında erken tanının önemi vurgulanarak, kanser türlerinde hangi tür şikayetlere dikkat edilmesi gerektiği, bilmin en son önerileriyle erken tanınabilir kanser türlerinde hangi erken tanı yöntemlerinin uygulanması gerekliliği ve korunmak için dikkat edilmesi gerekenler konularında bilgiler verildi. Ayrıca önlenebilir kanser türlerinden nasıl korunulması ve sağlıklı yaşamsal alışkanlıklarla ilgili bilgi ve öneriler verildi. Ayrıca seminere katılan kadın ve erkeklerin kanser hakkında en çok merak ettikleri konular da ayrıca tartışıldı. Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Bilimsel Danışma ve Eğitim Çalışmaları Birimi olarak Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar tarafından gerçekleştirilen farkındalık programlarında, bilgi ve tecrübelerinin detayları kişilere multivizyon eşliğinde görsel sunum olarak aktarıldı ve bilinçlendirici broşürlerle yazılı bilgiler de sunuldu.
    “Kanser Farkındalık Programları”, “Konferanslar”, “Seminerler” ve “Bayanlarımıza Özel Ev Sohbetleri” programlarına katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen tüm vatandaşlarımız Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne başvurarak bilgi almaları mümkün olabilecektir.

    18700237_1558816024130838_2663450283017478790_n