Seminerler

  • 1-31 MART PROSTAT KANSERİ FARKINDALIK AYI

   1-31 MART PROSTAT KANSERİ FARKINDALIK AYI Mart Ayı’nın“ProstatKanseri FarkındalıkveBilinçlendirme”ayı olması nedeniyle, Kanser Hastalarına Yardım Derneği basına yapmış oldukları yazılı açıklamada, Mart Ayı dolayısıyla, kanser hastalığında erken tanının önemini bir kez daha vurgulamak ve özellikle Mart ayı nedeniyle erkekler arasında sıklıkla görülen, erken tanısı mümkün olan ve hastalık erken tanındığı takdirde tedavi edilebilirlik şansı yüksek olan “prostat kanseri” ne karşı bayların hastalık konusundaki farkındalıklarının oluşturulmasında ve özellikle prostat kanseri erken teşhis yönünden duyarlılığa davet etti.
   Daha fazlası için tıklayınız

   KKTC Cumhurbaşkanı Eşi Sn. Sibel Tatar Hanımefendi Himayelerinde, Kanser Hastalarına Yardım Derneği işbirliğinde 4 Şubat Dünya Kanser Günü Farkındalık Yürüyüşü düzenlendi.

   KKTC Cumhurbaşkanı Eşi Sn. Sibel Tatar Hanımefendi Himayelerinde, Kanser Hastalarına Yardım Derneği işbirliğinde 4 Şubat Dünya Kanser Günü Farkındalık Yürüyüşü düzenlendi. KKTC Cumhurbaşkanlık önünde, bando eşliğinde başlayan Yürüyüş’te, KKTC Meclis Önünde yapılan konuşmaların, ve KKTC Meclisine, hastalar adına iletilen talep mektubunun ardından, Eski Peyak önünden, Girne Kapısı yönüne ve son olarak da başlangıç noktası olan KKTC Cumhurbaşkanlığı önüde son buldu. KKTC Cunhurbaşkanı Eşi Sn. Sibel TATAR, temaslı olması sebebiyle ne yazık ki Yürüyüşü’ne katılamadı. Kanser Hastalarına Yardım Derneğ’inin davetini her zaman olduğu gibi yine önemseyerek destek veren KKTC Başbakan Eşi Sn Ece Sucuoğlu’dan başka, Cumhurbaşkanlık Bilim Sağlık Komitesi Başkan ve üyeleri, Cumhurbaşkanlık üst düzey yetkili müdür ve personeli, KKTC Cimnastik Federasyonu Başkan, Öğretmen ve öğrencileri, Zayder Başkan ve üyeleri, Kanser Hastalarına Yardım Derneği çalışanları, hastalarla, Dernek gönüllüleri ve Dernek Yönetim Kurulu katılım gösterdi.
   Daha fazlası için tıklayınız

   1-31 ARALIK ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERLERİ FARKINDALIK AYI

   Kanser Hastalarına Yardım Derneği olarak kurulduğu yıldan beri yüzlerce hasta çocuğumuza gülümseme kattık. Dernek olarak her yıl aramıza katılan 700 civarında erişkin hasta yanında, Birkaç çocuğumuz da yeni kanser teşhisi konularak Derneğimize başvurmaktadır. Kanser Hastalarına Yardım Derneği kurulduğu 1993 yılından beri hasta çocukları maddi manevi kucaklayan Yurtdışı giderleri Okul eğitim ihtiyaçları Tedavi giderleri Psikolojik destek Kültürel faaliyetler Ve kendi talepleri ne olursa olsun geri çevrilmeden halktan gelen bağışlarla hasta aileleri desteklemektedir. Çocuk onkologlarının adaya gelmesine büyük destek veren ve çocuk onkolojisinde yoğun bakım ünitesi kimoterapi odası ile çocuk servisindeki 4 hemşire maaşını kendi kaynaklarıyla sağlayan yine Kanser Hastalarına Yardım Derneği olmuştur. Umut Eğitim ve Kültür Evi 17 Aralık 2011 tarihinde açılmış bir merkezdir. Umut Eğitim ve Kültür Evi’nde dernek üyemiz olan tedavi gören veya tedavilerini tamamlamış olan çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerine yönelik eğitimler ve sosyal aktiviteler yapılmaktadır. Üyelerimize ihtiyaçları doğrultusunda okullarına yönelik okul takviye dersleri verilmektedir. Kendini geliştirmek isteyen üyelerimize yabancı dil kursları bunun yanında müziğe ilgi duyan, hobi edinmek isteyen üyeleri müzik (keman, gitar, piyano, bateri v.s)dersleri de verilmektedir.
   Daha fazlası için tıklayınız

   2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası

   Kanser Hastalarına Yardım Derneği olarak Bugün ülkemizin lüksü olmazsa olmazı olan çocuk hematolog ve çocuk onkologlarımız muayene ettikleri anda teşhis koyabilmekte ve hiçbir gecikme yaşatmadan ülke içi ve ülke dışı tedavi prosedürlerini başlatmaktadırlar. Bunun sonucunda da başarılı tedavilerle çocuklarımız hayatta kalmakta ve eğitimlerini dahi başarıyla tamamlayabilmektedirler.
   Daha fazlası için tıklayınız

   MALİYE BAKANI OĞUZ, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

   Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) Başkanı Raziye Kocaismail ve beraberinde yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
   Daha fazlası için tıklayınız

   1 Haziran Dünya Çocuk günü kapsamında Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Sn. Raziye Kocaismail ve Umut Eğitim ve Kültür Evi Sorumlusu Sn. Halil Karasoy’dan halkımıza teşekkür.

   1 Haziran Dünya Çocuk günü kapsamında Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Sn. Raziye Kocaismail ve Umut Eğitim ve Kültür Evi Sorumlusu Sn. Halil Karasoy’dan halkımıza teşekkür.
   Daha fazlası için tıklayınız

   Bugün 26 Mayıs 1993

   Bugün 26 Mayıs 1993 ülkemizde kanser hastalarına umut ışığı gibi doğan Kanser Hastalarına Yardım Derneğinin kuruluş yıldönümü Bı tarih Dernek Başkanı Raziye Kocaismail’in babası Veli Cambulat’ın kanserden yurtdışında ölüm yıldönümü Başka hastalar yurtdışında sevdiklerinden uzakta tedaviye muhtaç olmasın, yurtdışında bir başına vefat etmesin, ülke içinde uzmanlarla merkezlerin hayata geçmesi Andıyla Dernek kuruldu Dernek bugün on binlerce hastaya umut olmuş Onkoloji merkezlerinin kurulması ülkeye cihaz ve onkologların getirilmesinde imzalar atmış, Kanser konusunda erken tanı bilincinin yerleşmesinde Sürekli çabalar sarf etmiştir.
   Daha fazlası için tıklayınız

   Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına, Nursel Öztekin’in başlatmış olduğu ‘1 Tutam Saç Kampanyası’ kapsamında; saçlarını kesip, kanser hastalarına manevi destek vermek amacıyla, Dernegimize bağışlayan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

   Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına, Nursel Öztekin’in başlatmış olduğu ‘1 Tutam Saç Kampanyası’ kapsamında; saçlarını kesip, kanser hastalarına manevi destek vermek amacıyla, Dernegimize bağışlayan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler.
   Daha fazlası için tıklayınız

   Merhum Aziz Fedai Anısına Anlamlı Etkinlik

   Aziz Fedai Lefke Serdar’ı, 37 yıl Eğitime Hizmet katmış, TMT’de Etkin Görevlerde Bulunmuş, uzun yıllar Lefke Türk Spor Kulübü, Lefke Mücahitler Derneği, Lefke Türk Kulübü Başkanlıklarını yürütmüş, Vakıflar İdaresi ve Din İşleri Yönetim Kurulu Başkanlığı, Lefke Avrupa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Lefke Merkez Mücahit Derneği Onursal Başkanlığı ve Lefke Vakfının Kurucu Başkanlığını yapmış iyi bir Eş mükemmel bir Baba Verdiği hizmetlerle çevresinde ve tüm KKTC’de herkes tarafından bilinen sevilen sayılan koca bir tarih, bir efsane, yaptıklarıyla ise asla unutulmayacak gönüllerde adını kazıyarak 8. Mayıs 2012 de arkasında birçok emek, eser, sevenler bırakarak aramızdan ayrılmıştır
   Daha fazlası için tıklayınız

   1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayına giriyoruz.

   Yine bir meme kanseri ayına, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayına giriyoruz. Ay boyunca dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda birinci sırada olan Meme Kanseri önlenebilir bir kanser türü olduğundan ve erken teşhisin hayat kurtardığı bilinciyle her yıl Farkındalığı sürekli arttırmaya çalışıyoruz. Kanser Hastalarına Yardım Derneği, ülkede bilincin yerleşmesi konusunda haklı bir gurur taşımaktadır,
   Daha fazlası için tıklayınız

  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22