KHYD ve Remade Recycling Cyprus işbirliği protokolü imzaladı

  • Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) ve Remade Recycling Cyprus arasında Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi için protokol imzalandı.
    Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, geçmiş yıllarda gelir arayışı içerisinde olan derneğin, son yıllarda gerçekleştirdiği protokollerle çevreye ve insan sağlığına yarar sağladığını anlattı.

    Bir litre atık yağın bir milyon litre suya kanserojen madde kattığına işaret eden Kocaismail, vatandaşın yağları kullandıktan sonra atmamalarını, derneğe iletmelerini istedi. Kocaismail, vatandaşlardan bu konuda destek beklediklerini kaydederek, dernekle iletişime geçilmesi halinde atık yağların evlerden de alınabileceğini kaydetti. Remade Recycling Cyprus Direktörü Murat Cihan da, restoran, otel ve kafeteryalardan çıkan atık yağları toplayarak, geri dönüşüm ve ekonomiye kazandırdıklarını anlattı.

    Evlerde, lavabo ve doğaya dökülerek çevreyi kirleten atık yağları toplamayı hedeflediklerini kaydeden Cihan,bu konuda bilinçlendirme ve eğitimin önemine işaret etti.