Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail; Avustralya’dan Derneğe ulaşan 9260 $ ( 60,528.44 TL) fitre parası için Avustralya’nın Melbourne Şehrinde Bulunan Kıbrıs Türk İslam Derneği’ne ve tüm destek verenlere teşekkür etti.

 • Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail; Avustralya’dan Derneğe ulaşan 9260 $ ( 60,528.44 TL) fitre parası için Avustralya’nın Melbourne Şehrinde Bulunan Kıbrıs Türk İslam Derneği’ne ve tüm destek verenlere teşekkür etti.
  Kocaismail; ‘Ayrıca Avustralya Melbourne’da faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Cemiyeti Başkanı Candan Ahmet Hanım ile Komitedeki tüm üyelerine çevrelerinden topladıkları Fitre ve Zekat paralarını Kıbrıs’taki kanser hastalarının tedavilerinde kullanılması için Kıbrıs Türk İslam Derneği’ne ulaştırdıkları için kendilerine ve bağışçılarına her bir hastamız adına teşekkür ederiz’ dedi.
  Kocaismail açıklamasında; ‘Avustralya kişi için miller ötesi demek, çok uzak belki hayal demek ama Kanser Hastalarına Yardım Derneği için Avustralya; aile sıcaklığı, aile yakınlığı vefa unutulmamak, her koşulda hatırlanmak demektir.
  Sevginin gerçeğini yüreğinde Bizim için barındıran ve kendi insanı için miller mesafesini en yakındakinden daha yakın yapan, gerçek dostun ve dostlukların kara günlerde belli olduğu gibi, hemen yardıma koşan insanların olduğu memlekettir Avustralya.’ Şeklinde konuştu.
  Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunan Kıbrıs Türk İslam Derneği; Başkan, Yönetim Kurulu ve bağışçıları, Kanser Hastalarına Yardım Deneği’ne bu duyguları yaşatanlardır. Yıllardır artan bir grafikle ve hiçbir zaman hastaları unutmadan bir telefon kadar uzağımızdadırlar. Hele bir buçuk yıllık pandemi sürecinde, her zorluğa, her acıya rağmen, ısrarla Kanser Hastalarını destekleme mücadelesi veren, kanser hastalarına umut ve ilaç olan; Yeni Başkanı Osman Kemal Altunç ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Yahya Salih (Başkan Yardımcısı) Zafer Ismail (Sekreter) Gediz Mehmet ( Sekreter Yardımcısı) Yusuf Mustafa (Veznedar) Deniz Mehmet (Veznedar Yardımcısı) Mustafa Ramadan ( Komite Üyesi ) Mustafa Tanış (Komite Üyesi ) Mehmet Talat ( Komite Üyesi ) Sergen Gazi ( Komite Üyesi ) Hüseyin Hasan’a (Komite Üyesi ) tüm kanser hastaları adına teşekkür ederim’ dedi.
  ​Kocaismail; ‘İslam Dininin mağdura, muhtaca yardım elinin Fitrelerle uzandığı Ramazan Bayramında, din kardeşlerimizin, ülkemiz insanlarının, saymaya dahi yorulduğumuz miller ötesinden hastalara yükselen bir grafikle yardımını sürdürmeye çalışmasının takdire şayan olduğunu ve başka ülkelerde yaşayan Kıbrıslı Türk din kardeşlerimize de Avustralya örnek teşkil ettiğini dile getirdi.
  ​Kocaismail son olarak; ‘Günün sonunda 121 hastanın ilaç paraları bu çabalar sayesinde Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne ulaştı. Allah; bu bağışları yapanlardan ve aracı olanlardan razı olsun, Allah Kabul etsin.’ diyerek teşekkür etti.
  Bir 2 kişi ve iç mekan görseli olabilir